Inspiracje, Warto mieć

A nóż się przyda…

Firma Fiskars istnieje od 1649 roku.

Tak, to nie błąd! Od XVII wieku w Finlandii zaczęło powstawać wiele hut stali, m.in. w Antskog, Billnas czy Fiskars. Ta ostatnia stanowi jedną z najstarszych firm w Europie.

FIS8779 fryzjer

Zaczęło się niewinnie

W 1649 roku, w małej wiosce Fiskars, Peter Thorwoste założył kuźnię. Firma rozwijała się i rozrastała, produkowała gwoździe, noże, motyki i obręcze żelazne, by ok. 150 lat później skupić się na przetwarzaniu rud miedzi. Od 1832 roku zaczęto wytwarzać sztućce – powstała pierwsza fabryka sztućców, lecz produkowano w niej nie tylko noże, ale i widelce i nożyczki. Do niebywałych osiągnięć firmy należy również wprowadzenie obróbki skrawaniem, która polegała na obróbce metali przez ścinanie części materiału specjalnym narzędziem skrawającym, dzięki czemu rozpoczęto produkcję jednych z pierwszych na świecie silników parowych.FIS4875 nozyczki

Rozwój i znaczenie firmy wpłynęło na rozwój wioski, zwłaszcza na rolnictwo – w firmie zaczęto wytwarzać pługi. W XIX wieku założoną pierwszą w Finlandii fabrykę sprężyn metalowych. W roku 1967 wyprodukowano pierwsze nożyce z uchwytami z tworzywa sztucznego w charakterystycznej pomarańczowej barwie, która stała się jej znakiem rozpoznawczym. Obecnie wieś Fiskars jest enklawą rzemieślników, projektantów ceramiki i wyrobów szklanych.

FIS7009 ostrzalka

Rozwój, innowacje i niezwykły kunszt wykonania wpłynęły na wiązanie firmy Fiskars z wysokiej jakości narzędziami kuchennymi i rolniczymi. Od 2010 roku firma zanotowała rekordową sprzedaż w wysokości 715,9 milionów euro.

FIS6280 skrob zagiety

Pomarańczowy pomocnik

Produkty firmy Fiskars są mocne i trwałe, cieszą się dobrą opinią i są chętnie kupowane.lekkie i wygodne. Narzędzia kuchenne wykonane są ze stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego, można je myć w zmywarce. Są nie tylko funkcjonalne, ale i efektowne – dzięki niepowtarzalnemu designowi stanowić mogą wyjątkową dekorację.

FIS9753 drob

Bogata oferta noży zawiera pojedyncze sztuki oraz zestawy dla prawdziwego szefa kuchni. Znaleźć w niej możemy m.in. specjalne noże do krojenia pomidorów, do skrobania, siekania czy krojenia mięsa. Noże do krojenia chleba wyposażone są w ząbki, dzięki którym łatwo radzą sobie z twardą skórką świeżego chleba.

FIS6144 chleb

Dostępne są też różne rozmiary noży szefa kuchni. Czym charakteryzuje się nóż szefa? Jest trwały i niezwykle precyzyjnie wykonany. Dostępny w różnych wielkościach i długościach ostrzy. Krótkie lub długie, szerokie, bardzo ostre, nie wymagają częstego ostrzenia. Dodatkowo pokryte są powłoką non-stick, która zapobiega przyklejaniu się pokrojonych już produktów do ostrza i ułatwia sprawniejsze krojenie. Wykonane ze stali nierdzewnej, odpornej na korozję. Dzięki wygodnej rękojeści idealnie leżą w każdej dłoni, przez co praca w kuchni przebiega szybko, sprawnie i przyjemnie. W taki nóż warto wyposażyć swoją kuchnię.
FIS6182 szef kuchniFIS3117szef kuchni non stick

Noże do krojenia serów dostępne są w sprzedaży od dawna i nadal cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Świetnie się sprawdzają przy gotowaniu posiłków kuchni włoskiej lub francuskiej. Specjalne noże do krojenia sera charakteryzuje precyzja w krojeniu plastrów o równej grubości.

FIS6267 pomidor

Przydatne w kuchni są również noże do filetowania ryb. Są ostre, mają wąskie i elastyczne ostrza, które ułatwiają krojenie filetów na równe części bez niszczenia delikatnych włókien mięsa.

Specjalne noże do świeżych warzyw i owoców to elementy wyposażenia, którego nie może zabraknąć w żadnej kuchni. Używane są najczęściej, dlatego muszą być poręczne i wygodne w użyciu. Dzięki nim w kilka chwil stworzymy wyśmienitą i zdrową sałatkę. Świetne do krojenia oraz obierania.

 


Źródła:
http://www.fiskars.pl/, 09.01.2018.

ADM


www.chomik.pl

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s