Inspiracje, Warto mieć

Czeska jakość kryształu – Bohemia

Obok porcelany, to właśnie szkło należy do obowiązkowych pozycji w domowej zastawie. Misy, dzbanki, wazony… Mamy duży wybór – lekkie i cienkie szkło albo Bohemia.

 

Czym jest Bohemia?

boh7377 (1)Nazwa Bohemia pochodzi z łaciny i pierwotnie odnosiła się do ziem czeskich. Od XVII wieku terminem tym zaczęto określać wytwarzane tam przedmioty ze szkła – niezwykle piękne oraz wysokiej jakości. Od XIX wieku szkła z Bohemii zaczęły gościć na królewskich dworach w Europie i Azji.

Bohemia w dzisiejszym rozumieniu to produkty z czeskich hut szkła, tworzone w oparciu o wieloletnią tradycję, charakteryzującą się najwyższą jakością i precyzją wykonania. W ofercie tej marki znajdziemy m.in.: przepiękne kieliszki, szklanki, karafki i wazony. Produkty Bohemii wykonane są z tzw. czeskiego kryształu, który jest szkłem potasowo-sodowym z dużą ilością kredy wapiennej, tworzonym w Czechach od XVII wieku.

boh7333

Do hut Bohemii zaliczyć możemy m.in.: Crystalex Bohemia – czołowego czeskiego producenta kieliszków, Kvetna Bohemia – specjalizującego się w ręcznej produkcji i zdobieniu szkła, Caesar Bohemiae – znanego z ręcznego wyrobu szkła, łączącego szkło przezroczyste z barwionym, czy Bohemia Jihlava – z najbardziej znaną linią Sail, jakby ciosaną w kamieniu.

 

 

W naszej ofercie znajdują się produkty huty Crystalite Bohemia, która specjalizuje się w produkcji szkła bezołowiowego, tzw. crystalite. Dostępne w tej linii mamy szkło stołowe, czyli kieliszki, patery, dzbanki, bombonierki, wazony, oraz zestawy prezentowe, czyli karafki ze szklankami lub kieliszkami pakowane w gustowne pudełka z wieczkiem i opatrzone logo Bohemia.

ADM


Źródła:
– http://bohemia.pl/bohemia-jihlava.html

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s