Inspiracje, Warto mieć

Polska jakość emalii

Nie tylko solidne, ale też eleganckie, tradycyjne, wygodne w użyciu. Takie właśnie są garnki z polskiej firmy Emalia Olkusz, znanej obecnie pod nazwą Traditional Polish Style.

EMA7185.jpg

EMA 4499.PNGFirma istnieje od 1907 roku. Dzięki wysokiej jakości, unikatowemu wzornictwu i dbałości o funkcjonalność firma cieszy się dużym zainteresowaniem w Polsce i za granicą. Szeroki asortyment i różnorodne zdobienia sprawiają, że naczynia sprawdzą się oraz dobrze prezentować się będą w każdej kuchni. W ofercie firmy znaleźć można nie tylko emaliowane garnki, ale również różnego typu naczynia do gotowania i pieczenia.

ema pyza kolaz.jpg

Dlaczego emalia? Ponieważ jest to powłoka odporna na korozję i ścieranie. Pozwala na użytkowanie naczyń przez wiele lat, a ich podgrzewanie nie uwalnia substancji szkodliwych – dzięki temu szczególnie polecane są osobom ze skłonnościami do dotykowej alergii na nikiel. Jest to też powód, dla którego w emaliowanych naczyniach należy przygotowywać posiłki dla dzieci i alergików.

ema prosty kolaz.jpg

Naczynia emaliowane mogą być używane na kuchenkach gazowych, elektrycznych, indukcyjnych, szklano-ceramicznych oraz halogenowych. Można je myć w zmywarce oraz wstawiać do piekarnika (max. 180oC).

koronka ema kolazPopularnym wzorem olkuskich garnków jest Koronka. Są to proste i wygodne w użyciu naczynia typu pyza – o wypukłych kształtach – lub garnek prosty. Dostępne w różnych kolorach, z ręcznie malowanymi, wywijanymi brzegami oraz charakterystycznym, białym motywem koronki.

lawenda kolaz ema.jpg

Lawenda to kolejny cieszący się uznaniem wzór. Biały z fioletowymi aplikacjami świetnie się wpasuje w styl prowansalski. Zaokrąglone kształty naczynia przywodzą na myśl dawne kociołki.

Słodkie róże i misternie wykonane wzorki idealnie pasować będą do kuchni w stylu angielskim, zaś białe i szare proste garnki i rondle stanowić będą uzupełnienie stylu skandynawskiego lub industrialnego.

ema7702ema7755,7762,7793.pngema8850ema 8236

EMA03103 insta.jpg

W ofercie Emalii dostępne są również kubki. Ich dekoracje utrzymane są nie tylko w tradycyjnym, ale również humorystycznym stylu. Będą świetnym pomysłem na prezent.

Emaliowane rondle w różnych kolorach i kształtach sprawdzą się przy szybkim podgrzewaniu niewielkiej ilości potraw. Są łatwe w utrzymaniu czystości i nie zajmują zbyt wiele miejsca.

rondle ema kolaz.jpg

drew kolaz.jpg

Do emaliowanych naczyń najlepiej stosować drewniane lub bambusowe łyżki i łopatki. Dzięki temu naczynia się nie zarysują i będą nam służyć przez dłuższy czas.

 

 

 


Źródła: http://www.tpstyle.eu/TPS_katalog%202015_small_.pdf, 13.02.2018
Zdjęcia: sklep.chomik.pl

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s